SANAT MERKEZLERİMİZ

Çağdaş Sanatlar Merkezi
Ankara’da sanatın bir diğer adı Çağdaş Sanatlar Merkezi’dir. Yirmi yılı aşkın etkinlik tarihiyle, Ankara’yı ayakta tutan, nefeslendiren, hayatla bağ kuran bir mekandır. Çağdaş Sanatlar Merkezimiz, film festivali, tiyatro festivali, sayısız renk ve desenle dolu sergi, dünyanın her toprağından getirilmiş ezgilerden konserler, pek çok bilimsel ve kültürel toplantının çığır açıcı yankılarına kucak açtı, açmaya devam edecek. Çağdaş Sanatlar Merkezi, 216 kişilik Yaşar Kemal  Konferans Salonu ve 50 kişilik Gülten Akın Konferans salonu; Abidin Dino, Osman Hamdi Bey, Eren Eyüboğlu, Füreya Koral ve Andrey Karlov Gennadiyeviç sergi salonları ve 1 adet video art odasına sahiptir.
 https://my.matterport.com/models/52As343bLaw


Yılmaz Güney Sahnesi
Bir efsane, eylem adamı, edebiyatçı, toplumsal aydınlanmacı, yönetmen, senarist, aktör. Kim mi o? Yılmaz Güney.
Onun adının ihtişamının gölgesinde soluk alınıp verilen, etkinlikler, gösteriler, festivaller ve toplantılar; hiç kuşkusuz Yılmaz Güney’in saf, temiz ve berrak bilincinden el alıyor. Yeni bir görünüme sahip olan Yılmaz Güney Sahnesi, 302 kişilik koltuk kapasitesi ile tekrar seyircisiyle buluştu. Teknik donanımı, akustiği, insanların rahatça nefes alacağı modern fuaye alanı, mimarisi ve ücretsiz otoparkı ile sadece Çankaya’nın değil tüm Ankara’nın sanat severlerle buluşma noktası ve "Umut'un Yolu" olma idealini devam ettirecektir.
https://my.matterport.com/show/?m=AD3USWqq5EkZülfü Livaneli Kültür Merkezi
Elleri ve zihni hep dolu, hep sorumlu, hep özverili bir sanatçı Zülfü Livaneli. Onun çok yönlü sanatsal kişiliği ve sanatçı duruşundaki duyarlılığın içinde hissedildiği bu yer 3 kattan oluşup, giriş katında Salon Serenad ve sergi salonu olarak hizmet veren Mutluluk Sergi Salonu; alt katta Müzik, Edebiyat, Sinema ve Dans Atölyeleri; üst katta ise 120 kişilik Leyla’nın Evi Konferans Salonu yer alıyor. Her bir odasına Livaneli’nin kitaplarından esinlenilerek isimler verilen yapı, Çankaya'nın yeni sanat merkezlerinden biridir. 
https://my.matterport.com/show/?m=AEHzh6HQmWE


Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi
Evrensel sanatçılara sahip olmak bir ulusal övünçtür. Çünkü umudu ve  toplumsal gücü ayakta tutmaya aracılık ederler. Nazım Hikmet, evrenseli, bu dilin içinde yuva kurarak, şiirleriyle yarattı. O şimdi, adıyla yaşadığı kültür ve sanat merkezini, olduğunun ötesine götüren bir simgesel çağrıya dönüşmüştür.Bu dilin eşsiz sanatçısının adının billurlaştığı merkezde, ona layık, çok işlevli bir konferans salonu, cam işlemeden resme, karikatürden dramaya pek çok atölye de yer alıyor. Ayrıca yirmi dört saat açık butik kütüphanemizde liseli, üniversiteli ve her yaştan insanımızı ağırlamaktan kıvanç duyuyoruz.Çocuklara yönelik çalışmaların da yer alacağı Merkez’de drama, sanat tarihi, üretim süreçleri ve çocuk yogası atölyeleri de bulunuyor. 300 kişilik konser salonu, alt ve üst fuayesi, 9 atölye odası, 1 kütüphane, 30 kişilik söyleşi odası bulunmaktadır. Binanın bir katı ise özellikle kadın katılımcılara kolaylık sağlamak amacıyla bir çocuk bakım ünitesi şeklinde düzenlendi.