TANIŞ OLMAK

TANIŞ OLMAK

Bizler Ankara Atatürk Anadolu Lisesi mezunları; hepimiz aynı koridorlardan tanışıyoruz. Ortaokul ve lise yıllarımızdan, komşu ve kardeş sınıflardan, koridorlarda aşina olduğumuz simalardan, efsane öğretmenlerimizin bize dokunuşlarından... Spor ile uğraştıysak takım arkadaşlarımızla gittiğimiz turnuvalardan, Atatürk ve Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu’nda desteklediğimiz ortaokul ve lise takımları maçlarından, müzikle ilgilendiysek haftasonları kaset doldurmak için gittiğimiz Tunalı Hilmi Caddesi’nden. Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği müzik yarışmasında tek yürek olup alkışladığımız lisemizin müzisyenlerine attığımız nakaratlardan...

Bu değerli ortak geçmişin hepimizin varoluş öyküsüne katkısı büyüktür. Bu tanışıklık seneler sonra bu ruhu paylaşmış okuldaşlara neler hissettirir? Neleri paylaşmak çoğaltmak ya da dönüştürmek isteriz?
 
Sanat bu ortak geçmişle nasıl paslaşır?
 
Sergide, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’den farklı dönemlerden mezun okuldaş 14 sanatçının, pentür, fotoğraf, yerleştirme, fine art baskı, heykel, video, karikatür ve şiir alanında hazırladıkları eserleri bulunmaktadır.