ZAMANIN İZLERİ

ZAMANIN İZLERİ

ZAMANIN İZLERİ

Serdar Yörük küratörlüğünde, Çankaya Belediyesi ve Ege Bölgesi Görsel ve Plastik Sanatlar Derneği iş birliği ile gerçekleşen, ‘Zamanın İzleri’ adlı uluslararası katılımlı disiplinlerarası karma sergi siz değerli sanatseverler ile buluşuyor.
 
Çoğunluğu İzmir’de üretim yapan sanatçılardan oluşan 38 sanatçının eserlerini izleyebileceğiniz sergide, ayrıca Çin, Japonya, Litvanya, İtalya, Belçika, Almanya ve Peru’dan sanatçıların eserlerini de izleme fırsatını bulacağız. Farklı disiplinlerden örnekler görebileceğimiz bu seçkiyi oluşturan küratör Serdar Yörük, Zamanın İzleri sergisi hakkında şunları söylemektedir:

‘Dünyada ve ülkemizde yaşanan pandemi, iklim değişiklikleri, depremler, yangınlar, seller, göçler, canlıların yok oluşu sanatçının elbette ki hassas belleğinde iz bırakacaktır.
 
Zamanın şahidi sanatçıların, bu döneme ait tüm üretimlerinde yaşanan trajedinin, değişim ve dönüşümün tortularını bulabiliriz. İşte bu seçki ile sizi, sanatçı belleği ile süzülmüş zamanın izlerine tanıklık yapmaya davet ediyoruz.’