İSTİBDAT KUMPANYASI

İSTİBDAT KUMPANYASI

İSTİBDAT KUMPANYASI

Yılmaz Güney Sahnesi
16 Şubat 2022
Saat: 20.00


Yapım: Perde Sanat Tiyatrosu 
Yazan: Uğur Saatçi
Yönetmen: Caner Karadağ
Yönetmen Yardımcısı: İbrahim Sevinç
Asistan: Ayşe Ünlü
Dekor: Engin Güler
Kostüm: Hatice Yiğit
Afiş Tasarım: Tamer Akçay
Sahne Amiri: Volkan Özbay
2 Perde Komedi - 120'

Oyuncular: 
Ayşe Ünlü, Beyza İlayda Gök, Caner Karadağ, Engin Güler , Emine Erçin, Erdeniz Altın, Gürol Salman, Gökalp Emre Ayalp, İbrahim Sevinç, Merve Parlak, Umut Görkem Demir, Volkan Özbay
 
Sultan Abdülhamit’in yaşadığı dönemi anlatan oyunda; padişahı tahttan indirme planı yapan Şeref Paşa, halkı galeyana getirmek için tiyatroyu kullanmak ister ve bu yüzden de Fransa’dan; yarı Fransız yarı Türk Samuel Efendiyi getirterek, Edmond Rostand’ın ‘Cyrano de Bergerac’ adlı oyununun sahnelenmesini ister. Oyunun ana karakteri Cyrano’nun, tıpkı Sultan Abdülhamit gibi uzun burunlu olması paşanın planlarının bir parçasıdır. Tabi bu oyunun sahnelenmesi için oyunculara da ihtiyaç vardır. Tiyatroların yakıldığı, oyuncuların sürgün edildiği bir dönemde oyuncu bulmak da tabii ki çok zordur. Şeref Paşa bunun için yardımcısı Sefer Bey’i görevlendirir. Sefer Bey ise ancak Recai Efendi’nin topluluğunu bulabilir. Provalar başladıktan sonra artık seyirci için sürprizler de başlamış olur.

Etkinlik ücretlidir. Biletleri etkinlik adıyla www.biletinial.com adresinden ya da etkinlik günü Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nden temin edebilirsiniz. 
Toplu bilet ve detaylı bilgi: 0506 717 72 14