YARIYIL TATİLİNDE ÇOCUK OYUNLARI

YARIYIL TATİLİNDE ÇOCUK OYUNLARI

YARIYIL TATİLİNDE ÇOCUK OYUNLARI

Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi - Sabahattin Ali Konferans Salonu
Yılmaz Güney Sahnesi
27 Ocak - 4 Şubat 2022


ÇANKAYA’DA YARIYIL TATİLİNDE OYUN FESTİVALİ VAR
 
Çankaya Belediyesi yarıyıl tatilinde çocuklar için oyun festivali düzenliyor. 27 Ocak - 4 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikte çocuklar için tiyatro gösterileri ve oyun atölyeleri Yılmaz Güney Sahnesi ve Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde öğrencilerle buluşacak.

27 Ocak 2022 Perşembe, Saat: 12.00 /14.00 - Yılmaz Güney Sahnesi
Mutluluk Denince Akla (5+ yaş)- Eti Çocuk Tiyatrosu
 
Değerler eğitimi başlıklarından paylaşmak, yardımlaşmak, çevreyi ve doğayı korumak, hayvan sevgisi, empati, hoşgörü, adil olmak, hayal etmenin gücü gibi konular üzerine kurulmuş olan hikayenin tamamı Özgür’ün rüyasında geçer. Özgür; arkadaşları Deniz, Kerem ve Caner ile gidecekleri piknik için parktaki bankta onları beklerken uyuyakalır. Rüyasında karşısına farklı bir kıyafet içinde, elinde çeşit çeşit eski saatlerle dolu çantası olan “Mutlu Zaman Perisi” çıkar.
 
31 Ocak 2022 Pazartesi, Saat: 13.00 - Yılmaz Güney Sahnesi
Charlie’nin Çikolata Fabrikası (4+ yaş)- Basamak Yapım ve Sahne Sanatları
 
7’den 70’e herkesin sevdiği “Charlie’nin Çikolata Fabrikası” isimli kült çocuk kitabından uyarlanan oyunda; büyükbabasıyla birlikte yoksul bir hayat yaşayan Charlie’nin şansı, evlerinin hemen yakınındaki çikolata fabrikasının önünde bulduğu bir ilanla döner. Dünyanın en büyük çikolatacısı olan Bay Wonka, dağıttığı çikolataların içine beş altın bilet koymuştur ve bu biletleri bulan beş çocuğa daha önce kimsenin görmediği fabrikayı gezdirecektir. Oysa Charlie, senede yalnızca bir kere çikolata alabiliyordur; o da doğum gününde...
 
1 Şubat 2022 Salı Saat: 13.00 - Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi
Ağacın Hikayesi (6+ yaş)- Kök Sahne
 
“Ağacın Hikâyesi”, İsveçli yazar Ingegerd Monthan tarafından, 7 yaş grubu çocuklar ve büyükler için yazılmış bir tiyatro oyunudur. Oyunun amacı çocukların çevre bilincini artırmak, doğanın mucizesini ve kırılganlığını göstermektir.
 
2 Şubat 2022 Çarşamba, Saat: 13.00 - Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi
Da Vinci Bana Dedi Ki (4+ yaş)- HayalbazTiyatro
 
“Da Vinci Bana Dedi Ki!” Adlı oyun Leonardo Da Vinci’nin 500. Ölüm yıl dönümünde Ressam Onay Akbaş’ın Da Vinciye saygı projesi kapsamında yazılmıştır. Ressam Memo, yeni bir resim çizmek için atölyesine geldiğinde en sevdiği resim fırçasının ortalıkta olmadığını fark eder ve fırçanın peşine düşer. Kuklaların ve canlı müziğin eşlik ettiği fantastik bir yolculuk…
 
3 Şubat 2022, Perşembe Saat: 13.00 - Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi
Chimidyue/ Çimidi (5+ yaş) - Boş Sahne
Aaron Shepard’un “Kelebeğin Kanatları” öyküsünden uyarlanmıştır. Chimidyue (Çimidi), Amazon ormanlarında yaşayan Tukuna halkına ait bir efsaneye dayanıyor. Nimuendaju adında bir antropolog, 1940’lı yıllarda bir yıl süreyle bu halk ile beraber yaşamış ve dinlediği hikâyeleri derleyip arşivlemiştir. Aaron Shepard ise bu derlemelerden yola çıkarak bu öyküyü yeniden yazmıştır. Hikaye, küçük bir kız çocuğu olan Chimidyue’nin ormanı ve kendini yeniden görme serüvenine vurguyla başlıyor.
 
4 Şubat 2022, Cuma Saat: 13.00 - Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi
Aridu Galaktik Dj (7+ yaş)- Cafeturc Müzik & Arts
 
Yıllar önce insanların uzaya gönderdikleri Voyager 2 Altın Plağı, gezegenler arası turneye çıkan DJ Aridu’nun eline geçmiştir. Fakat Aridu, sakarlığından bu plağı kırmıştır. Özür dilemek ve yenisini almak için dünyaya gelen Aridu’nun gemisinin içinden beklenmedik bir yolcu; arızalı bir robot olan Jüpiterli Teramix çıkar. Hem Aridu’nun hem de Teramix’in yardımına dünyadaki müziğin ruhu Melizma yetişir.

Koltuklar numaralı olup, yer fişlerini 24 Ocak Pazartesi gününden itibaren, Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi, Yılmaz Güney Sahnesi ve Çankaya Belediye Başkanlığı Halk Masası’ndan ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.