GENÇ DALGA

GENÇ DALGA

GENÇ DALGA

Zülfü Livaneli Kültür Merkezi
Mutluluk Sergi Salonu
9 Şubat - 31 Mart 2022


Arka arkaya, üç dalga şeklinde planlanan sergiler  Ankara ve yakın çevresinde yaşayan/yaşamış, öğrenim gören/görmüş genç sanatçıların üretimleri üzerine odaklanmakta. Resimle boyutlanan Ankara ve şehri renkleriyle şenlendiren resim. Esin kaynağı tükenmeyen sanatçıların sahne aldığı, var ettiği çalışmalar;  “Genç Figür”, “Genç Soyut”, “Genç Boyut” alanlarındaki çalışmalar bunlar. Sergiler; geleneksel tavrının içinde bulunduğumuz yüzyılda genç sanatçılarca, izinin sürülmesini ve tercih edilmesini irdelerken, sanat tarihinde figüre karşıt ortaya çıkan ve nisbi olarak daha yeni bir tavır takınan konuları ele almakta. Gençlerin, genç ve dinç dimağlarından süzülen figürler, soyutlanan ve renklenen, zenginleşen ve boyutlanan resim çeşnileri ile karşılaşmak ve izleyicileri karşılamak büyük sevinç kaynağı bizim için.Genç ressamların üç farklı alana yoğunlaşan sergileri, birbirini takip eden üç farklı tarihte izleyicilerle buluşuyor.

Genç Figür Sanatçılar: Maria Roza Acar, Ahmet Ağıllı, Elif Beyaz, Ramazan Can, Emre Çalış, Lale Durak, Arzu Eş, Fatih Kahya, Kazım Şimşek, Mustafa Yılmaz.
Genç Soyut Sanatçılar: Behiye Arat, Özlem Can, Nejbir Erkol, Ege Kafalı, Yasemin Kaplan, Zülal Kaplan, Elif Mengüş, Elifnur Okta, Seda Tezcan, Yaren Yıldız.
Genç 3.Boyut Sanatçılar: Merve Akçay, Ceren Badı, Medine İrem Dokumacı, Serap Güzel, Gökçe Kayık, Vesile Kaynak, Kadir Özçelik, Damla Yalçın, Doğancan Yıldırım, Sadık R, Yılmaz