Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi

Bir efsane, eylem adamı, edebiyatçı, toplumsal aydınlanmacı, yönetmen, senarist, aktör. Kim mi o? Yılmaz Güney. Onun adının ihtişamının gölgesinde soluk alınıp verilen, etkinlikler, gösteriler, festivaller ve toplantılar; hiç kuşkusuz Yılmaz Güney’in saf, temiz ve berrak bilincinden el alıyor. Yeni bir görünüme sahip olan Yılmaz Güney Sahnesi, 302 kişilik koltuk kapasitesi; donanımı, akustiği, insanların rahatça nefes alacağı modern fuaye alanı, mimarisi ve ücretsiz otoparkı ile sadece Çankaya’nın değil tüm Ankara’nın sanat severlerle buluşma noktası ve "Umut'un Yolu" olma idealini devam ettirecektir.

John F. Kennedy Caddesi No:4

Kavaklıdere Çankaya/ANKARA

0312 468 21 05

Zülfü Livaneli Kültür Merkezi

Elleri ve zihni hep dolu, hep sorumlu, hep özverili bir sanatçı Zülfü Livaneli. Onun çok yönlü sanatsal kişiliği ve sanatçı duruşundaki duyarlılığın içinde hissedildiği bu yer 3 kattan oluşup, giriş katında Salon Serenad ve sergi salonu olarak hizmet veren Mutluluk Sergi Salonu; alt katta Müzik, Edebiyat, Sinema ve Dans Atölyeleri; üst katta ise 120 kişilik Leyla’nın Evi Konferans Salonu yer alıyor. Her bir odasına Livaneli’nin kitaplarından esinlenilerek isimler verilen yapı, Çankaya'nın en değerli sanat merkezlerinden biridir.

Yıldızevler Mahallesi Şehit Mustafa Doğan Caddesi No:59

Yıldız - Çankaya/ANKARA

0312 439 22 02 - 03

Yaşar Kemal Kültür Merkezi

Yaşar Kemal yaşanmışlık demektir. Bize anlattıklarında Anadolu’yu yaşarız. okurken, onun duyduklarından ve özellikle de yaşadıklarından hareketle yazdığını bilmenin rahatlığı içinde oluruz. O gibi anlatan ve bunda yukarıda andığımız özellikleri birleştiren bir ikinci isim yok. Merkezimizde çok işlevli bir konferans salonu, cam işlemeden resme, karikatürden dramaya pek çok atölye de yer alıyor. Ayrıca yirmi dört saat açık butik kütüphanemizde liseli, üniversiteli ve her yaştan insanımızı ağırlamaktan kıvanç duyuyoruz. Çocuklara yönelik çalışmaların da yer alacağı Merkez’de drama, sanat tarihi, üretim süreçleri ve çocuk yogası atölyeleri de bulunuyor. 300 kişilik konser salonu, alt ve üst fuayesi, 9 atölye odası, 1 kütüphane, 30 kişilik söyleşi odası bulunmaktadır.

OR-AN Mahallesi Zülfü Tiğrel Caddesi No: 3
Çankaya/ANKARA

0312 458 89 00/1851 - 1853

Fikret Otyam Sanat Merkezi

Ressam, gazeteci, yazar… Daha sayılabilecek bir çok yanıyla Fikret Otyam. Ak koşulu kadınlarımızı, nakışları, tepeleri anlatırdı bize. 270 metrekare kapalı alana sahip merkez, içinde barındırdığı donanımlar sayesinde modern sanatın yeni adresi... Yüksek tavanlı, butik bir sergi salonuna ve resital, konser, gösterim, söyleşi gibi birbirinden farklı pek çok açık hava etkinliğine ev sahipliği yapabilecek merkezde, 200 metrekare büyüklüğünde bir açık fuaye alanı da bulunuyor

Konutkent Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 391/1 
(Eskişehir Yolu 15. km. Başkent Üniversitesi Kavşağı)
Çankaya/ANKARA

0312 577 70 42

Muammer Sun Müzik Atölyesi

Sun, Müziğe gönül verdiği ve öğretim üyesi olarak geçirdiği yıllar boyunca çocuk ve gençlerin müzik eğitimi almasına büyük önem veren önemli bir isimdir. 1000 Çocuk Korosu başta olmak üzere birçok kültürel ve eğitsel çalışmaya ev sahipliği yapan Atölyemizde, yetenekli ve istekli olan gençlere eğitim olanağı sağlarken, Türk Müziğine de sahip çıkıyoruz.

Yıldızevler Mahallesi Alkım Caddesi No: 1
Çankaya/ANKARA

0312 229 67 52

Yılmaz Güney Sahnesi