BAŞKANIN MESAJI

Güz!
 
Ekim ayındayız.  Tam ortasındayız güzün.
 
Tedirginlik ve sevinç gözlerimizde. Aştık mı? Köprüyü geçtik mi? Geri dönüşü yok artık değil mi? Zamanı geriye alamıyoruz. Sorular, sorular… 
 
Zamana asılmış soruların cevabı yavaş yavaş, temkinli biçimde verilmekte. Pandemi de azalarak çekilecek aradan, dünyadan ve dünyamızdan…
 
Artık sevinmeye dönelim yüzümüzü. Ama yine de dikkati ve tedbiri elden bırakmayalım. Korkunun azaldığı, umudun çoğaldığı, normalleşmenin ayak seslerinin daha yakın hissedildiği günlere dikelim gözümüzü, gönlümüzü.
 
“En asude sözlerdir fırtınayı getiren. Güvercin adımlarıyla gelen düşünceler yön verir dünyaya.” Nietzche Zerdüşt Böyle Buyurdu’sunda böyle demiyor muydu? 
 
Biz bu sonbahar günlerinde, tatlı sözlerle sanatın fırtınasını, yavaş adımların güveniyle, kararlılık içinde, daha çok çalışma azmi ile sizlere sunuyoruz. Çünkü sayısız aylar ve nice mevsimler boyu evlere çekilmiş insanlara kültürün sihirli dokunuşuyla ruh şenliği yaşatmak istiyoruz.
 
Uzun çalışmalar, titiz seçişler ve nice sanatsal uğraş ile yine karşınızdayız… Sancılı ve karamsar ayların ötesine taşıp uçsuz bucaksız ekime, sanata kollarımızı açıyoruz. 
Bu güzel ayda tedbiri elden bırakmadan, sağlığımızı koruyarak, sizlerle zamanın ötesine geçerek, sanata dolu dolu açıyoruz kollarımızı. Sonbaharın en güzel günlerinde sizler için hazırladığımız etkinliklerde bu ay; 
 
2021 - 2022 kültür  ve sanat sezonunu Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezinde Uğur Kavas ’Ankara’dan Sahneler’, Ergün Başar ‘Atatürk: İz Bırakan İlkler Dev Portreler’ ve Zülfü Livaneli Kültür Merkezinde ‘Zamanın İzinde’ isimli uluslararası katılımlı disiplinlerarası karma sergiler ile açarak siz değerli sanatseverlerin izlencesine sunuyoruz. Fikret Otyam Sanat Merkezinde haziran ayından itibaren gezilmekte olan Murat Germen’in ‘Feyezan/Ofverflow’ sergisi devam ederken, her sene biz sanatseverleri bir araya getiren genelsel  Engelsiz Film Festivali için de gün sayıyoruz.
 
Yılmaz Güney Sahnesinde klasik müzik ve tiyatro etkinlikleri mesafe kuralları gözetilerek siz değerli sanatseverlerin izlencesine sunuluyor.
 
Sanatlı günleri birlikte karşılamak dileği ile,

Alper TAŞDELEN
Çankaya Belediye Başkanı