Alper Taşdelen

Çankaya Belediye Başkanı

Merhaba,

Bir şehir tüter mi? Tüter!

Sol yanına soğuğu alıp, isli isli usul usul tüter.  İçten içe sevilmişlikler yaşanır isli toz bulutlarının ardında... Memur kokar, işçi kokar,  öğrenci kokar,  ay sonu kokar, müzik kokar,  tiyatro kokar.

Şehir baştan ayağa bir kimliğe bürünür. Dimdik durur öyle karşınızda. Yıkılmaz, eğilmez, vazgeçmez!

Ne kadar garibansa bir o kadar da mağrurdur Ankara… Tıpkı 27 Aralık’ta Atatürk’ün şehre ayak bastığı gün kadar “onurlu”dur!

Soğuk Aralık ayının sıcak anıları vardır Ankara’da. O anılar ki bir başlangıçtır. O anılar ki bir hikâyenin ilk satırlarıdır. Öyle sıradan soğuk ve mağrur bir ay değildir Aralık ayı. Öyle sıradan gri bir kent değildir Ankara. Uzaktan duyduğumuz ve  100 yıldır içimize işleyen ezgiler Aralık ayı ise misal… Ezgilerin yanında kale gibi duran sol anahtarıdır Ankara!

Şehir tütüyor…

Aralık soğuk…

Ama şehrimizde,  ülkemizde Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yeni hikâyeler yazmaya devam ettiğimiz, her yılın daha da güzel olmasını beklediğimiz bu günlerde kültür sanat sezonunda sizleri de çok kıymetli etkinliklerle bir araya getiriyoruz. 

Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde, Dostoyevski’nin unutulmaz eserinden ‘Yeraltından Notlar’ isimli tiyatro oyunu, her yıl bir yenisi düzenlenlenen ‘7. Uluslararası AFSD Kısa Film Festivali’, Türk Kadınlar Birliği İzmir Şubesinin düzenlediği Kadınlarımızın öyküsü olan ‘Haremden Özgürlüğe Türk Kadınının Bağımsızlık Öyküsü’ sergisi, Yaşar Kemal Kültür Merkezinde Çankaya Belediyesi bünyesinde Yıldız Semt Tiyatrosu oyuncularının gerçekleştirdiği ‘Entrikalı Dolap Komedyası’ oyunu ve birbirinden dikkat çeken oyun ve sergilerle sizlerle bir araya gelmenin heyecanını yaşarken; çok yakın bir zamanla sizlerin de hizmetine sunmayı beklediğimiz Abidinpaşa Köşkü Milli Mücadele Müzesi’nin açılışında bir araya gelmek dileği ile,

Sevgi ile…

Alper TAŞDELEN
Çankaya Belediye Başkanı